Marzeniem każdego z nas jest zakup mieszkania. To niewątpliwie jedna z najistotniejszych inwestycji w życiu. Nie zawsze możemy nagromadzić pełną sumę, z tej przyczyny dodatkowo staramy się o kredyt hipoteczny. To jeszcze bardziej sprawia, że mówimy w tym miejscu o odpowiedzialnej decyzji, która zobowiązuje nas czasem na długie lata. Z uwagi na wysokie kwoty chcemy, by zakupione przez nas mieszkanie realizowało nasze wszystkie wymagania. Dlatego też najpierw warto szczegółowo wyszczególnić czego oczekujemy. Czy nasze wymagania zdoła doścignąć zakup mieszkania z rynku pierwotnego?

 

Nim zatwierdzimy jakąkolwiek umowę warto przemyśleć jaka powierzchnia będzie nas interesowała. Posiadając rodzinę z pewnością interesuje nas układ mieszkania. Na dodatek wypada przeanalizować wiele innych pytań, np. czy chcemy posiadać balkon czy garaż. Dla wielu z nas ważna jest też lokalizacja, wskutek której będziemy mieć krótszą drogę do pracy lub nasze pociechy szybciej dojdą do szkoły. Bez wątpienia na rynku wtórnym odnajdziemy sporo ofert. Warto jednak zwrócić uwagę, że często same lokale potrzebują remontu, bowiem wcale nie przypominają choćby w kilku procentach naszego wyśnionego mieszkania. Inaczej prezentuje się to w przypadku, gdy interesują nas mieszkania deweloperskie. Z jakiej przyczyny pożądane byłoby zdecydować się właśnie na to rozwiązanie? Poniżej odszukasz argumenty, za sprawą których przekonasz się do tego zakupu.

  1. Możliwość zaadaptowania lokum do osobistych potrzeb.Główną wartością kupna mieszkania z rynku pierwotnego jest fakt, że zdołamy je urządzić wedle własnych gustów. Do naszej dyspozycji jest mieszkanie w stanie surowym, a to znaczy wyłącznie jedno – niezliczone możliwości. Ważne jest również to, iż nie będziemy mieli do czynienia z całkowitym remontem. Nabywając mieszkanie z rynku wtórnego trzeba wpierw skuć starą glazurę, wyrzucić wszystko co nam nie przypadło nam do gustu. Takie prace zabierają dużo czasu i nastręczają ponadplanowych inwestycji. w wypadku mieszkania deweloperskiego natychmiastowo możemy przystępować do zasadniczych prac.
  2. Gwarantowane miejsce parkingowe.Dla wielu osób coraz istotniejsza jest idea dysponowania własnym miejscem parkingowym. W końcu żyjemy w czasach, gdzie na rodzinę wypada nieraz więcej niżeli jeden wóz. Dlatego w toku kupna nowego mieszkania znaczną rolę gra ten wątek. Znakomicie zdajemy sobie sprawę, że parkingi są zatłoczone, a wyszukanie czasami skrawka ziemi do postawienia samochodu graniczy z cudem. Szczęśliwie zakup mieszkania od dewelopera w większości przypadków sprawia, iż to miejsce parkingowe możemy pozyskać w bezpłatnie!
  3. Ciekawe osiedle.Deweloperzy świetnie wiedzą, że w wielu przypadkach nie starczy oferować mieszkań z najwyższej półki. Potencjalni nabywcy kierują obserwację dodatkowo na inne sprawy, a w tym wzmiankowane wcześniej miejsce parkingowe. Prócz tego ważka jest dla nas zaaranżowanie osiedla. Mile spostrzegane są lokalizacje, gdzie niedaleko jest zieleniec. Spacerując zdołamy skorzystać z ławeczek, a nasze dzieci mogą spędzić czas na placu zabaw. Oczekujemy, że okolica, około nas będzie zachwycająca i pełna zieleni. Właśnie to gwarantują nam deweloperzy. Teraz mieszkania budowane są na nowoczesnych osiedlach, które mogą wypełnić żądania zarówno młodszych jak i starszych osób. Świetnie odnajdą się tu także rodziny z dziećmi.
  4. Doskonała inwestycja.Nabywając mieszkanie deweloperskiego trzeba być świadomym, że wykonuje się bardzo dobrą lokatę środków na przyszłość. Jeśli w następnych latach będziesz chciał je wystawić na sprzedaż to na pewno dostaniesz taką sumę jaką sobie sądziłeś na początku. Dodatkowo bardzo interesująco wygląda projekt na wynajęcie takiego mieszkania. W tym wypadku też nie powinieneś skarżyć się na niedostatek zainteresowania. Z uwagi na wzmiankowane powyżej udogodnienia takie mieszkania zlokalizowane na nowoczesnych osiedlach są bardzo rozchwytywane.

Reasumując, mieszkania z rynku pierwotnego mogą sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli Twym marzeniem jest posiadanie wyjątkowego mieszkania na atrakcyjnym osiedlu z własnym miejscem do parkowania to Twój wybór powinien paść na rynek deweloperski. Tak faktycznie starczy, że wyselekcjonujesz biuro deweloperskie z doświadczeniem, aby móc wypełnić swoje marzenia.