Wiedza

Nauka, informatyka, technologie, ekonomia

Ostatnio wszelkie media pokazały przerażąjące zdjęcia z fatalnych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych . Aż w sześciu stanach miały miejsce gigantyczne trąby powietrzne, które wręcz zmiotły z powierzchni ziemi całe obszary miejskie. Szacuje się, że w konsekwencji potężnej intensywności trzydziestu tornad, które szalały na terenie głównie stanu Kentucky mogło zginąć ponad 100 osób, a ilość rannych oceniana jest na około tysiąc. Przeszło pięćset tysięcy osób zostało pozbawionych dostępu do prądu. 10-tysięczne miasto Manfield w Kentucky zostało dokumentnie zrównane z ziemią. Unicestwione zostały szkoły, domy, fabryki i magazyny. Został tylko gruz. Chociaż wciąż trwają działania ratunkowe i usuwanie krzywd, ciąg tornad, jakie przeszły 10 i 11 grudnia 2021 roku została określona przez prezydenta USA, Joe Bidena jako „prawdopodobnie największy kataklizm w historii USA”.

Wychować, hodować, czy schować? Inaczej parę uwag o posiadaniu dzieci w czasach pandemii koronawirusa.Pandemia koronawirusa, to położenie dla nas wszystkich kłopotliwa i groźna. Od dwóch lat jesteśmy atakowani danymi, a nasze życie towarzyskie opiera się już nie na regułach savoir vivre, lecz na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Ale ufajcie mi, istnieje w tym wszystkim jeszcze coś trudniejszego niż tylko stronienie od zakażenia. Coś, co nie traktuje wyłącznie nas, dorosłych. Bowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz skutków ich wychowywania w czasach pandemii.

Nauka języka to nie taka prosta rzecz. Nieraz z trudem znaleźć nam na nią czas bądź wykrzesać u siebie odrobinę motywacji. Szczęśliwie istnieje na to banalna oraz efektywna procedura. Wystarczy rozpocząć czytanie książki w języku, którego chcemy sie nauczyć. Znakomicie sprawdzi się to podczas nauki języka angielskiego, szczególnie w wypadku książek napisanych w prosty oraz zwięzły sposób!

Realizuje się coraz więcej transakcji online. Dużo sklepów stacjonarnych decyduje się na założenie strony internetowej, ponieważ może takim oto sposobem trafić do znacznie szerszej rzeszy nabywców. Natomiast my klienci możemy robić zakupy o wiele szybciej a także bez opuszczania swojego miejsca zamieszkania. Jest jednak grupa produktów, które cały czas wolimy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Ale czy zakup ciuchów on-line nie jest bardziej rentowne?

logo-02.png
© 2022, CafeBebe.pl

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: cafebebe@sitte.pl