Wiedza

Nauka

Ostatnio wszelkie media pokazały przerażąjące zdjęcia z fatalnych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych . Aż w sześciu stanach miały miejsce gigantyczne trąby powietrzne, które wręcz zmiotły z powierzchni ziemi całe obszary miejskie. Szacuje się, że w konsekwencji potężnej intensywności trzydziestu tornad, które szalały na terenie głównie stanu Kentucky mogło zginąć ponad 100 osób, a ilość rannych oceniana jest na około tysiąc. Przeszło pięćset tysięcy osób zostało pozbawionych dostępu do prądu. 10-tysięczne miasto Manfield w Kentucky zostało dokumentnie zrównane z ziemią. Unicestwione zostały szkoły, domy, fabryki i magazyny. Został tylko gruz. Chociaż wciąż trwają działania ratunkowe i usuwanie krzywd, ciąg tornad, jakie przeszły 10 i 11 grudnia 2021 roku została określona przez prezydenta USA, Joe Bidena jako „prawdopodobnie największy kataklizm w historii USA”.

Wychować, hodować, czy schować? Inaczej parę uwag o posiadaniu dzieci w czasach pandemii koronawirusa.Pandemia koronawirusa, to położenie dla nas wszystkich kłopotliwa i groźna. Od dwóch lat jesteśmy atakowani danymi, a nasze życie towarzyskie opiera się już nie na regułach savoir vivre, lecz na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Ale ufajcie mi, istnieje w tym wszystkim jeszcze coś trudniejszego niż tylko stronienie od zakażenia. Coś, co nie traktuje wyłącznie nas, dorosłych. Bowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz skutków ich wychowywania w czasach pandemii.

Nauka języka to nie taka prosta rzecz. Nieraz z trudem znaleźć nam na nią czas bądź wykrzesać u siebie odrobinę motywacji. Szczęśliwie istnieje na to banalna oraz efektywna procedura. Wystarczy rozpocząć czytanie książki w języku, którego chcemy sie nauczyć. Znakomicie sprawdzi się to podczas nauki języka angielskiego, szczególnie w wypadku książek napisanych w prosty oraz zwięzły sposób!

logo-02.png
© 2022, CafeBebe.pl

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: cafebebe@sitte.pl