W wolnym czasie

Zdrowie, uroda, kulinaria, motoryzacja, hobby, sport, turystyka, kultura

Zbliża się nowy rok i zdaje się większa część z nas przystępuje do spuentowania ostatnich dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniej myślimy o naszych sukcesach, a wyraźnie więcej rozpamiętujemy porażki, niezrealizowane marzenia i problemy. W szczególności zaś rozmyślamy o niedotrzymanych obietnicach z lat ubiegłych. O ile rozpoczęcie następnego roku dla wielu jest ważne i wręcz stymulujące do podjęcia śmiałych wyzwań, to okazuje się w większości przypadków, że gdy minie miesiąc czy dwa zapał do zmian zmniejsza się lub niknie w ogóle. Według ostatnich badań społeczeństwo mają tendencję do zarzucania swych noworocznych postanowień w czasie siedmiu tygodni - to niesłychanie krótki okres. Zastanówmy się przeto, co jest przyczyną tak rychłego porzucania swoich planów noworocznych i jak temu zaradzić.

Bóle kręgosłupa nie znikają tak szybko jak tego oczekujemy. To właśnie kręgosłup jest istotną podstawą ciała każdego człowieka, na jakiej utrzymuje się wszystko z czego składa się ludzkie ciało. Znacząca większość osób posiada już bardzo duże zwyrodnienia kręgosłupa, lecz wiele osób nadal żyje w nieświadomości, inni pomniejszają wagę problemu albo szukają innej przyczyny.

Sporo osób frapuje się jak nie przytyć jesienną i zimową porą. Pomimo pozorom jest to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Zła pogoda na zewnątrz sprawia, że hamujemy swa aktywność fizyczną, zaś to duży błąd. Nie bacząc na nieładną pogodę nie odpuszczajmy ćwiczeń. Wspomogą one spalić nadmiarowe kalorie, ale to nie wszystko. W czasie treningu w naszym mózgu rodzą się endorfiny, oznaczane hormonami szczęścia.

Żeby czuć się dobrze we własnym ciele, musisz czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Lecz to, o czym zwykle nie pamętamy, to fakt, że nasza żywność wpływa na nasz nastrój. Tak! Odpowiednie pożywienie sprawi, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Badania ujawniają, że poniektóre pokarmy lub kombinacje żywności należy unikać dla naszego zdrowia umysłowego i innych, jakie mają być preferowane, aby zapobiec lękom na przykład.

Kosmetyki własnoręcznie sporządzane mają coraz większą popularność. Są niedrogie a także nieszkodliwe dla skóry! Peelingi z kategorii Do It Yourself mają wyjątkowe miejsce w sercach entuzjastów kosmetyków. Nietrudno je zrobić, a ich oddziaływanie jest wyjątkowe. Dla każdej wielbicielki domowego spa jak również testów z kosmetykami: kompendium wiedzy o domowych peelingach!

logo-02.png
© 2022, CafeBebe.pl

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: cafebebe@sitte.pl