Skonstruowane z drewna domy mieszkalne to tak w zasadzie budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, z przyczyny której powstaje nowomodny dom przy minimalnym zużytkowaniu surowców budowlanych i zoptymalizowanej pracy wykonawców bywa konkurencją dla chat wznoszonych standardowo, to znaczy z betonu komórkowego lub cegły. Dlatego też domy drewniane mają masowe krąg fanatyków. Konstrukcje z drewna własną renoma zawdzięczają fundamentalnym walorom drewna tj. odporność konstrukcyjna, proporcjonalna izolacyjność, drobna inercja termiczna, dostępność obróbki a także wysoki plus estetyczny. Z drewna można konstruować domy rozmaitej wielkości, o dowolnej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez normy ogólnobudowlane) i w rozmaitych technikach połączenia (na sucho, na kołki, wpusty itp.).

Jest to na tyle solidne rozwiązanie, bo umożliwia to sprzedaż gotowych kompletów do samodzielnego konstruowania, bez zatrudniania większej załogi montażowej. Zestawy wyciągnięte są zwłaszcza dla złotych rączek, lub zwyczajnie dla osób scalonych choć coś z branżą budowlaną. jesteśmy wstanie zgotować zwyczajną służbę ogólnobudowlaną, o ile jest to żądane.

Dom z drewna tworzy się z surowców odnawialnych, które są czymś więcej niż dotychczasowe materiały, istniejące w branży budowniczo-mieszkaniowej. Drewno jako takie jest wspaniałym unaocznieniem dla przemysłu budowlanego. Dozór zwykłego budynku z cegły czy też bloczków zwykle uzewnętrznia, że istnieją pasztety na poziomach izolacji. W takim przypadku doraźnym wyjściem w tradycyjnych domach jest uszczelnienie pewnych szpar i zaułków, jako że w niedługim podczas niepodobna z tych domów może ucierpieć z uwagi na wilgoć a także z przyczyny nazbyt masywnego ruchu powietrza. Natomiast domy drewniane z automatu naturalnie zachowują wszystkie parametry, przy zachowaniu stałych kosztów ogrzewania. Domy drewniane mają tą specjalną cechę charakterystyczną, jaką jest samoregulacja wilgotności. Prócz tego cechują się treściwym czasem budowy, czy też zysków na metrażu, polegającego na redukowaniu grubości ścian domu do koniecznego minimum. Skutkiem tego domy z drewna przy takich samych zewnętrznych rozmiarach mają powierzchnię użytkową większą - nawet podwójnie od ścian murowanych. Drewno jako półprodukt budowlany kreuje skojarzenia z ciepłem a także ekologią. Takie domy od czasu do czasu porównuje się z domami o osobliwym charakterze - z domami z duszą. Bezprecedensowy klimat wnętrza i nieszablonowy postawa zewnętrzny domów z drewna powoduje, że co chwila więcej osób ustala się na modelowanie wszelakich konstrukcji właśnie z tego materiału. Wspominane wcześniej cechy cieplne domów z drewna mogą niebywale konstytuować korzystny mikroklimat, dlatego że ściany zewnętrzne znamionują się niskim stanem przewodzenia ciepła. Jeśli chodzi o ciepło, to czołowym etapem ucieczki ciepła z domu jest bez wątpliwości strych. Osoby mające w postanowienia projektowym skonstruować poddasze użytkowe, nawet jeśli to będą domki drewniane, wakacyjne to trzeba zwrócić uwagę na solidną izolację cieplną poddasza.

Domki rekreacyjne drewniane z poddaszem są imponującą mieszanką drewnianej odmiany w stylu nowoczesnym w postaci estetycznych, trywialnych lin i dużych okien. Połączenie ich w inteligentny sposób mogą skonstruować pierwiastek wyrafinowania, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. A łączenie neutralnej kolorystyki (po prostu zwyczajny kolor drewna) stanie się domkiem, do którego chce się wracać. Salon, kuchnia i jadalnia (lub całość w jednym - jako otwarta powierzchnia) powinni jednak mieć swoje położenie na niższym domu, przez wzgląd na łatwiejsze wykorzystanie do mediów, a na piętrze najlepiej będzie zlokalizować własne kwatery. Działa co niemiara firm producenckich, proponujących wszelkiego modelu domy drewniane o tak dużej ilości rozmaitych swoistościach, że trzeba na początek dokonać analizy czy to będzie nasz dom mieszkalny, w którym prawdopodobnie spędzimy resztę swojego życia, czy też rekreacyjny - na wyjątkowe okazje. Drewno jest uniwersalnym i kapitalnym materiałem, możemy go wyeksploatować na co niemiara sposobów - choćby do budowy wymarzonego domu.