Twoja sypialnia może być twoim ulubionym pokojem w mieszkaniu z kilkoma prostymi pomysłami, które dają poczucie dużej przestrzeni - nawet jeśli twój obecny pokój jest lekko przepełniony. Zamień swoje miejsce do spania w przestrzeń, o jakim zawsze marzyłeś, za sprawą tych oszczędzających miejsce pomysłów.

Wstaw wielozadaniowy stolik nocny

Zmień swój mały stolik nocny, pasujący jedynie do lampy na małe komody z obu stron łóżka. Będą one stanowiły coś więcej niż miejsce na lampkę do czytania, budzik, okulary lub telefon komórkowy, lecz możesz również korzystać z małych szufladek na skarpetki, bieliznę, krawaty, czy swetry, dzięki temu zdołasz zmniejszyć wielkość komody jak również uporządkować szafę. Zawieś lustra za lampami nocnymi, by stworzyć iluzję przestrzeni, przez odbicie światła i rozjaśnienie przestrzeni.

Wyrzystaj miejsce pod łóżkiem

Nieporządek jest nieprzyjacielem otwartych przestrzeni, dlatego zorganizuj kilka długich, przykrywanych pudełek do przechowywania pod łóżkiem butów, odzieży, lub innych nie używanych na codzień rzeczy. Schowaj je i zapomnij o nich, póki nie będziesz musiał ich wydobyć - i naraz są bezproblemowo dostępne, jednakże nie przeszkadzają.

Korzystaj z szaf w mieszkaniu

Większość szaf w holu czy przedpokoju to szczególnie niewyeksploatowane pomieszczenia. Za płaszczami oraz kurtkami chowaj rzadko używane suknie czy garnitury w specjalnych workach na odzież. To miejsce do magazynowania oficjalnych sukienek, smokingów, garniturów na rozmowy o pracę - to, czego nie wykorzystujesz częściej aniżeli raz bądź dwa razy w roku.

Wybierz te same albo pokrewne kolory

Łatwą wizualną sztuczką otwierającą pokój jest dopasowanie zasłon pod kolor ścian i akcentujących meble. Jeśli masz niewielkie akcenty, jak na przykład krzesła, ramy albo lampy, znajdź odcień farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy czy też bardziej metaliczny i pomaluj je, ażeby współgrały. Na przykład krzesło podkreślone w kolorze różowego złota przyjemnie wpasuje się w ciepłe karmelowe ściany i okna.