Dla wielu z nas minione lata były dość trudne. Lecz okazało się, że Polacy są jednak przewidującym i zaradnym narodem. Właśnie zmienność na rynku ekonomicznym, niekorzystne oferty lokat bankowych oraz racjonalne myślenie o zabezpieczeniu się na przyszłość sprawiły, że w branży budowlanej nastał kolejny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków mieszkalnych, lecz również konieczną i lukratywną lokatą.

Współcześnie większa część inwestycji zainicjowanych w ostatnich dwóch latach, jest aktualnie w fazie finalnego dopieszczania. Niektórzy myślą już o komplecie dokumentów, które trzeba przedstawić w urzędzie w celu odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu zważa się również aspekt bezpieczeństwa korzystania schodów, w szczególności, gdy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz adekwatne kodeksy unijne charakteryzują zasadność zamocowania balustrady w przypadku, kiedy bieg schodów o wysokości powyżej 0,5 metra nie jest obudowany z dwóch stron ścianą. Wymóg zabezpieczenia przestrzeni balustradą wykorzystuje się w podobny sposób w przypadku antresoli, balkonów, loggi i tarasów.

W tej chwili branża architektury wnętrz jest naprawdę aktywna i dynamiczna, że udaje się z powodzeniem dobrać wygląd schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne nastawienie do stylu wykończenia domu nie koliduje z alternatywami zamontowania ciekawej wizualnie i wygodnej balustrady. W nowoczesnych projektach przeważają przede wszystkim elementy stworzone ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w przypadku odniesienia się do stylistyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady z nierdzewki.

Ażeby jednak nasza balustrada realizowała nie tylko rolę ochronną, ale również była gustownym detalempodkreślającym charakter wnętrza trzeba wybrać solidne i odporne materiały. Poręcz skonstruowana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając również profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki powinno się zwrócić uwagę na to, czy są one wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wówczas będziemy mieli pełne przekonanie, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale i bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Dzisiaj na rynku dostępnych jest niemało rozwiązań dotyczących designu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz instalowaną do ściany, bądź czy teżteż pełny system, który obejmuje wszystkie niezbędne fragmenty balustrady. Zakup całkowitego, gotowego systemu montażu balustrady jest opcją optymalną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada niezwykle pociągająco. Ten aspekt jest wyjątkowo istotny, kiedy wykańczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Warto zatem poszukać takiej propozycji na rynku, która przedstawi właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w sieci, gdzie pokazany jest obszerny asortyment nowoczesnych balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl. Wszystkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak również kompletne zestawy montowania balustrad są wykonane z budulców najwyższej jakości i spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą w związku z tym być z powodzeniem stosowane nie tylko w domach mieszkalnych, ale nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Warto wobec tego zastanowić się nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów balustradą, bo otwierają przed nami alternatywy swobodnej, dostosowanej do naszego stylu i budżetu aranżacji naszego wnętrza.