W wakacje mamy możność spędzać czas o wiele dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością piękna aura oraz wyższe temperatury pobudzają do plenerowych gier i zabaw. Przeważająca większość maluchów woli energiczne rozrywki ruchowe na świeżym powietrzu. Fantastyczny czas spędzony na skwerze lub na łące, ćwiczenie zręczności i koordynacji ruchowej to bezspornie istotne zalety wakacyjnych aktywności. Jednakże dzieci nie lubią się nużyć, warto inicjować różne zabawy, tak aby inspirować je do ruchu. Trzeba w związku z tym skorzystać z łagodnej pogody, a jeżeli nie znalazłeś pomysłu na to, jak spędzać czas z maluchem w czasie wakacji, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Biegamy

Kto z was wspomina berka z czasów dzieciństwa? To zawsze stanowi numer jeden wśród zabaw na zewnątrz. Brzdące uwielbiają bieganie. To nie wyłącznie ogromna uciecha, ale także ćwiczenia kondycyjne. Trenowane są mięśnie nóg, modeluje się sylwetka, koordynacja ruchowa i zwinność. Naturalnie rodzic z reguły pozwala się schwycić, lecz najważniejszy jest śmiech i entuzjastyczne okrzyki. Tradycyjnego berka warto nieco urozmaicić. Pierwszego dnia dodajmy fanty w postaci kapelusika czy chusteczki, natomiast kolejnego zabawmy się w słup soli. Potem należałoby zaprosić do ciuciubabki. Natomiast w kolejnych dniach poddajmy myśl, że gonimy się podskakując, niczym żabka, lub galopując i parskając, niczym konik. Dzieciaki mają niesłychanie mocno rozwinięty zmysł konkurencji, dlatego bieg do mety to kolejna kapitalna sugestia.

Ćwicz celność

Dzieci kochają gry w piłkę. Może to być standardowe podrzucanie i łapanie. Niemniej jednak należałoby też zaproponować rzucanie do celu. Postawmy pudełko w niedalekiej odległości lub ułóżmy okrąg z apaszki czy paska. Maluch trenuje wówczas nie jedynie mięśnie, ale również polepsza precyzję i koncentrację. Piłkę można również kopać do bramki typowo nogą czy też toczyć po ziemi trzymając w ręku kijek lub łopatkę. Można także umieścić piłkę pomiędzy kolanami albo pod pachą. Przy okazji zabaw z piłką u malucha kształtuje się również koordynacja ruchowa. Na dodatek organizując slalom z kręgli względnie innych przedmiotów możemy spotęgować ten proces.

Różne przeszkody

Jeśli twój maluch niezwykle prędko się nuży standardową zabawą, spreparuj mu urozmaicony tor przeszkód. Fenomen takiej frajdy właśnie opiera się na tym, że opiekun może spożytkować wszystko, co ma. Rozlokowuje się rozmaite bariery i urządza przestrzeń do ich pokonywania. Dlatego też należy wykorzystać rowerek czy też gumowego skoczka, którego tak kochają dzieciaki. Wystarczy, że postawi się metę na końcu trasy. Skoczki gumowe dla dzieci Hoppimals nadają się do tej zabawy doskonale. Są miękkie i trwałe, a przy tym niezwykle bezpieczne. Maluch może pokonać wycinek trasy biegnąc, kawałek podskakując na takim skoczku w kształcie ukochanego zwierzątka. reasumując przypomnijmy, że jako dodatek do uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, trzeba na czas zabawy zaopatrzyć się w wodę niegazowaną do picia, kapelusik na głowę i krem przeciwsłoneczny.

Skoczki gumowe dla dzieci Hoppimals