Wiosenne miesiące to pora, gdy wreszcie można wyjść z domu i upajać się ładną, budzącą się do życia przyrodą. Jeżeli zamyślasz niedługi wyjazd weekendowy, Polska proponuje co niemiara wyśmienitych miejsc, które powinno się zwiedzić. Oto nieco propozycji na ciekawe wiosenne wyprawy.Szalenie atrakcyjnym miejscem, jakie wskazane jest odwiedzić są Bieszczady. To cudowne góry, w których można zaplanować weekend na włóczęgach i obserwacji dzikiej przyrody. Na specjalną uwagę zasługują takie miejsca, jak Tarnica, Połonina Wetlińska czy Rezerwat Biosfery "Karpaty wschodnie". Ponadto w Bieszczadach można także spróbować miejscowej kuchni i zaznajomić się z kulturą Hucułów.

Wskazane jest także wspomnieć o Szlaku Orlich Gniazd, jaki to biegnie przez kilkanaście zamków postawionych w XII i XIII wieku. Bezsprzecznie tutaj zdołasz wyczuć nastrój średniowiecznej epoki a także dostrzec z bliska wartościowe zabytki architektoniczne.Następnym parkiem narodowym, który wskazane jest zwiedzić, jest Pieniński Park Narodowy. To obszar, gdzie można zachwycać się skalnymi krajobrazami a także spływać kajakiem rzeką Dunajec. W czasie wiosny park przedstawia się w pełnej urodzie, zaś liczne szlaki turystyczne zapraszają do wędrówek.

Szalenie interesującym miejscem jest Dolina Baryczy. To rejon, który słynie z nadzwyczajnych widoków oraz przeróżnej fauny i flory. Szczególnie przyciąga tu Park Krajobrazowy Doliny Baryczy i rezerwat przyrody "Stawy Milickie", gdzie można zobaczyć mnogość gatunków ptaków.

Jeżeli wolisz Pomorze, rekomendujemy zwiedzić Trójmiasto. To lokalizacja, gdzie łączą się historia, kultura oraz cudowne widoki. Na uwagę zasługują takie miejsca jak Sopot z uroczą promenadą nadmorską, Gdynia z portem a także Muzeum Marynarki Wojennej. Jeżeli jesteś entuzjastą dawnych dziejów, bezwględnie musisz zobaczyć Gdańsk. To miejsce, w którym zaczęła się II wojna światowa i Solidarność. Na atencję zasługują takie miejsca jak Muzeum II Wojny Światowej, Długi Targ czy Stocznia Gdańska. Gdańsk to również miasto kultury, gdzie mieszczą się liczne teatry, muzea a także galerie sztuki.Nasz kraj oferuje sporo ciekawych miejsc, które powinno się odwiedzać w okresie wiosennych wypadów weekendowych. Bez względu na to, czy interesujesz się dawnymi dziejami, zabytkami bądź przyrodą, na pewno wyszukasz coś dla siebie. Pamiętaj jednak, ażeby nieustannie stosować się do zasad bezpieczeństwa a także szanować przyrodę. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się wiosenną atmosferą i z zapałem wrócić do codziennych zajęć.