Pościel z bawełny to doskonały wybór, który będzie praktyczny w zastosowaniu w każdej sypialni. Jednakże ażeby móc w pełni korzystać z jej walorów, a wskutek tego znacząco wydłużyć jej przydatność do wykorzystywania i zachować komfort snu, trzeba szczególnie wiedzieć, jak odpowiednio o nią zadbać.

Nie jedna osoba zastanawia się nad tym, jak często powinno się oddawać do prania pościel bawełnianą. W tym przypadku nie istnieje jakakolwiek wytyczna mówiąca o tym, jak często wypada przeprowadzać tą czynność - zależy to zwyczajnie od poszczególnych potrzeb domowników. Dla zachowania komfortowego uczucia w czasie snu pożądane byłoby zmieniać pościel przynajmniej raz na miesiąc, a nieco częściej w podczas upałów, gdy ludzie pocą się znacznie intensywnej. Częstotliwość prania powinno się zwiększyć dodatkowo w sytuacji choroby.

Podczas prania wykonanej z bawełny pościeli warto zwrócić uwagę na to, by nie umieszczać z nią w jednym cyklu prania elementów utworzonych z innych typów tekstylnych materiałów. Do tego bawełniana pościel w pralce wymaga nieco więcej miejsca, toteż nie należy zbyt ciasno załadowywać bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się skutecznie, a co za tym idzie, wymagane będzie nastawienie dodatkowego cyklu prania. W sytuacji pościeli wyjątkowo mocno ubrudzonej słusznym pomysłem jest zostawienie jej na noc w zimnej wodzie.

Podczas prania bawełnianej pościeli ważne jest też zachowanie odpowiedniej temperatury prania. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z danymi zawartymi na metce. Jest to najbardziej wiarygodna informacja, z której należy korzystać w czasie prania. Warto również pamiętać o tym, że bawełna to popularny materiał dostępny w różnych formach, tym samym nie istnieje jedna reguła o zasadach prania pościeli z bawełny.