Jesienne porządki to z pewnością przymusowy punkt w terminarzu. Porządki to nie wyłącznie sposób na odnowienie otoczenia, lecz też zadbanie o miłą atmosferę. Bezspornie wiele osób nie przepada za porządkami, wszelako w rzeczywistości o wiele bardziej miło jest zasiąść w fotelu jesienną porą, o ile wszystko dookoła jest uporządkowane.

Należałoby te tradycyjne porządki wykonywać każdego roku. Uporządkowany dom zostanie świetnie przygotowany do zimowej pory, zaś my uprościmy sobie kolejne trudy w związku z gorączką wokół świąt. Jakim sposobem wykonać porządki jesienne, ażeby prace przebiegały w miarę przyjemnie i zwinnie? Od czego ruszyć? Rozważmy, w jaki sposób uporać się z jesiennymi porządkami?.

Porządki jesienne - okna

Regularne czyszczenie szyb i framug jest niezwykle ważne. Podczas lata bez wątpienia nagromadziło się dużo kurzu. Ponadto podczas gdy jest gorąco, szyby są obsiadane przez różnorodne insekty. Zbliżający się chłód bez wątpliwości uniemożliwi w późniejszym dokładnym umyciu okien. Rozpocznij od stolarki okiennej, a następnie zastosuj płynu do szyb. Dokładnie wyszoruj wszystkie zakamarki. Jednocześnie weź się za pranie firanek. Do pralki należałoby wlać środek wybielający, aby odnowić biel firan. Nie zapomnij o umyciu parapetów. Jeżeli masz dom, to powinieneś rozważyć sprawę również z myciem elewacji i kostki brukowej. Super się tu sprawdzają myjki ciśnieniowe. Jeżeli nie rozporządzasz takim instrumentem użyj mopa lub szorstkiej drucianej szczotki. Sprawdź drzwi frontowe jak również bramkę. Z reguły w kącikach zbiera się piasek a także błoto przyniesione wespół z letnim powiewem.

Czas na jesienne sprzątanie w pomieszczeniach

W większości wypadków na przełomie sezonów wymieniamy odzież na cieplejszą. Przyszedł idealny okres na uporządkowanie w szafach. Przeznacz jeden dzień na konkretne wnętrze. na końcu przeznacz kuchnię i łazienkę. Jeżeli posiadasz spiżarkę, warto do niej zajść, poukładać słoiki oraz przeznaczyć więcej miejsca na przetwory. Nie zapomnij także w sypialniach przewietrzyć wszystkich materacy i wyczyścić dywanów. W łazience wyczyść dokładnie płytki. Zdołasz zrobić to przy użyciu mopa albo ścierki nawiniętej na szczotkę. Zwróć uwagę, aby rzetelnie doczyścić spoiny. W czasie zimowych miesięcy sporadycznie otwieramy okna, jest mniej przewiewnie. W łazience przeważa wilgotność. Zgromadzony w spoinach kurz będzie pożywką dla bakterii i grzybów. W pomieszczeniach starannie umyj wszystkie klosze lamp. Dla właścicieli sprzętów ogrodowych to również czas na wyczyszczenie i zabezpieczenie foteli i siedzisk. Jeżeli sumienniej zadbamy o meble zewnętrzne, tym ekonomiczniej wejdziemy w kolejny sezon wiosenny. Zwykle po okresie grillowym także sprzątamy gruntowniej grille i paleniska. Tych czynności jest niemało, jednakowoż należałoby je kolejno zamierzyć i zrealizować. By uprzyjemnić sobie okres porządków jesiennych można słuchać ulubionej muzyki czy też audycji, czy też śpiewać.