Wycieczki na teren państw skandynawskich od paru sezonów są bardzo ochoczo wybieranym rozwiązaniem. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta - Skandynawia to osobliwe atrakcje, niepowtarzalny świat natury oraz fenomenalna kolekcja historycznych pamiątek.

Wśród tych państw skandynawskich, którymi bez wątpienia powinno się się zainteresować, znajduje się Szwecja. Państwo to ma się czym poszczycić, a szanowane biura podróży już dawno uznały turystyczne atuty tego kraju. Jednym z ciekawszych miejsc, jakimi może zauroczyć turystów Szwecja, jest miasto znany jako Uppsala. To niezwykle istotny dla szwedzkiej nauki ośrodek akademicki, na terenie którego można dostrzec wiele atrakcyjnych zabytków. Dla amatorów historii najciekawszym punktem w programie niejednej wycieczki po tejże części kraju będzie jednakże nie ścisłe centrum miasta, lecz wiekowa osada pogańska, leżąca kilku kilometrów od centrum miasta. Gamla Uppsala to unikalne miejsce. Założona w VI wieku, znana była z krwawych ofiar, jakie składano tutaj dawniej bogom.

Obecnie Gamla Uppsala to głównie takie atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z ciekawszych pamiątek z dawnych czasów oraz jedna z najbardziej oryginalnych atrakcji historycznych, z jakimi można się spotkać podczas wypraw po okolicy Uppsali.