Jak co roku, gdy rozpoczyna się zima pojawia się wciąż to samo zapytanie, dokąd można pojechać ferie zimowe. Nie ulega kwestii, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, należy wobec tego dobrze opracować ten czas, żeby nikomu w rodzinie nie nużyło się, a czas spędzony był w aktywny i fascynujący sposób. Jak wobec tego zaaranżować ferie zimowe, dokąd wyruszyć z dziećmi, by całkowicie skorzystać z czasu wolnego?

Najczęściej jako pierwszy propozycja w rodzinie pojawia się temat wyprawy w góry. Nie ma się czemu dziwić, bo to najlepsza opcja dla wszystkich amatorów sportów zimowych. W zimie w górach prawie zawsze leży śnieg, a sam specyfika górski wzmacnia utrzymaniu odpowiednich warunków do jazdy na nartach, czy snowboardzie. Ferie w górach to propozycja nie jedynie dla tych, którzy zasuwają na zaawansowanych nartach po czarnych trasach, ale także dla wszystkich, którzy wiedzą, że na naukę zawsze jest czas. W każdym tatrzańskim i sudeckim kurorcie działają wypożyczalnie sprzętu. Można także bez trudu skorzystać z lekcji instruktora. Najbardziej wziętym ośrodkiem narciarskim w Polsce jest ten na Kotelnicy, w Białce Tatrzańskiej. To istotnie piękne, rozbudowane trasy, lecz należy się spodziewać się również, że są one mocno obciążone. Toteż warto też rozważyć Krynicę, Wisłę, czy też Szczyrk. Dla tych, którzy szukają trochę większego białego szaleństwa czekają kurorty zagraniczne. Ośrodki narciarskie we Włoszech, Szwajcarii, lub Austrii są rzeczywiście gigantyczne i słyną z nadzwyczajnie długich i utrzymanych w porządku tras narciarskich. Kurorty proponują atrakcje nie wyłącznie dla narciarzy i snowboardzistów. Można również skorzystać z okolicznych torów saneczkowych, czy też przyzwoicie przygotowanych lodowisk. Bardzo często nieopodal znajdują się także ośrodki Spa, albo termy. Takie zimowe kąpiele w basenach termalnych będą nie tylko ogromną zabawą, lecz i wzmocnieniem odporności.

Jeśli jednak kogoś znużyły atrakcje w górach, może spędzić ferie zimowe na Mazurach albo w okolicach Puszczy Białowieskiej. Powinno się jest w szczególności skorzystać z ofert gospodarstw agroturystycznych, ponieważ nie licząc smacznego, zdrowego wyżywienia z reguły oferują bezmiar innych atrakcji, dzięki którym fascynująco spędzimy wolny czas. Piesze wędrówki w osłoniętym od wiatru lesie, odkrywanie tropów zwierząt, bądź też spotykanie na swojej drodze żubra, lisa, czy zająca, to za każdym razem interesujący wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Bardzo po wielokroć istnieje opcja zorganizowania kuligu, bądź ogniska w wskazanym miejscu. W okolicach Białowieży są także szkoły nauki jazdy konnej. Ośrodki agroturystyczne pomagają w organizacji nie tylko takich rozrywek, ale również oferują udział w rozlicznych warsztatach artystycznych bądź popularno-naukowych. bez wątpienia czas spędzony wśród inspirujących ludzi będzie interesujący i wartościowy.

Ferie nad morzem poniektórym błędnie mogą się fatalnie kojarzyć. Lecz tak faktycznie to niesłychanie pociągająca inicjatywa, niekoniecznie kierowana dla amatorów morsowania. Morze wygląda wspaniale i magicznie o dowolnej porze roku, a opustoszałe, szerokie plaże zachęcają do spacerowania. Bardzo wiele ośrodków wypoczynkowych i hoteli z nadmorskich kurortów przygotowało swoje oferty właśnie pod kątem ferii zimowych. Są organizowane różne wieczorki tematyczne, zabawy na basenach, w centrach rozrywki, czy salach kinowych. Rodzice mogą liczyć na chwilę samotnego relaksu w saunie, bądź Spa, w trakcie gdy dziećmi zajmą się animatorzy. Ferie nad morzem to propozycja specjalnie dla tych, którzy przedkładają w mniejszym stopniu sportowej aktywności, lecz chcą spędzić czas podobnie zdrowo i przyjemnie.

W ostatnim czasie Polacy polubili spędzanie zimowej przerwy poza granicami kraju, w szczególności w ciepłym klimacie. To opcja zdecydowanie dla tych z bardziej obfitym ortfelem, choć wypada pamiętać, że mnóstwo hoteli w swojej ofercie uwzględnia duże ulg na dzieci, lub całkowicie zwalnia z zapłat za nie. Podróż na ferie do ciepłego kraju to w istocie fascynująca oferta dla rodzin, które nie przepadają za śniegiem. Ale po to, by faktycznie schwycić nieco ciepłych promieni słonecznych, powinno się się wybrać nieco dalej. Najchętniej wybieranym przez Polaków kierunkiem turystycznym w zimie są Malediwy, Zanzibar, czy Meksyk. Wyruszamy również ochoczo do Tajlandii, czy na Dominikanę. Powinno się jednakże pomnieć, że do takiego wyjazdu powinno się się przygotować, nie tylko pod względem finansowym. W okresie pandemii koronawirusa w rozmaitych krajach istnieją najróżniejsze obostrzenia. Trzeba dokładnie zapoznać się z informacjami na kwestia wszystkich przepisów sanitarnych obowiązujących w miejscu naszej destynacji, tak, by po przylocie, nie było ani dotkliwych niespodzianek, ani rozczarowania.

Ferie zimowe można spędzić przeto w istocie w różnorodny sposób. Przede wszystkim jednak warto pomnieć o bezpieczeństwie i uśmiechu na co dzień. Wówczas bez wątpienia spędzimy wolny czas najlepiej.