Żeby czuć się dobrze we własnym ciele, musisz czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Lecz to, o czym zwykle nie pamętamy, to fakt, że nasza żywność wpływa na nasz nastrój. Tak! Odpowiednie pożywienie sprawi, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Badania ujawniają, że poniektóre pokarmy lub kombinacje żywności należy unikać dla naszego zdrowia umysłowego i innych, jakie mają być preferowane, aby zapobiec lękom na przykład.

Jakiej żywności trzeba unikać?

Śmieciowe jedzenie.
Nie będzie to niespodzianką, ale śmieciowa żywność musi być oczywiście zabronione, i wykluczone na tyle na ile to możliwe z diety. Hamburgery, pizze, frytki zdołają spowodować, że będziesz przez chwilę uszczęśliwiony, lecz częsta konsumpcja takich wyrobów będzie z większym natężeniem służyć melancholii aniżeli radości.

Napój alkoholowy
Lampka wina mógłby być idealny na imprezę z przyjaciółmi. Niemniej jednak prawie wszystkie napoje alkoholowe skutkują wahania poziomu cukru oraz pobudzają zaleganie kwasów mlekowych we krwi, co ma tendencję do wywoływania trudności z zasypianiem, co więcej depresji.

Cukier.
Cukier nie tylko niszczy cerę oraz figurę, lecz też atakuje nasz intelekt. Podniesienie ilości węglowodanów w codziennej diecie jakiejś osoby sprowadziłoby depresję.

Sól.
Sól wzmaga ataki paniki. Budzi ciśnienie krwi, dzięki czemu przyspiesza akcję serca. W następnej kolejności organizm reaguje wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama wywołuje napięcie i strach. Nie jest przydatny dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To ponoć ulubiony napitek mnóstwa ludzi, lecz na zapewne nie jest optymalny. Kawa powiela hormony stresu kortyzol i epinefrynę.