Sporo osób frapuje się jak nie przytyć jesienną i zimową porą. Pomimo pozorom jest to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Zła pogoda na zewnątrz sprawia, że hamujemy swa aktywność fizyczną, zaś to duży błąd. Nie bacząc na nieładną pogodę nie odpuszczajmy ćwiczeń. Wspomogą one spalić nadmiarowe kalorie, ale to nie wszystko. W czasie treningu w naszym mózgu rodzą się endorfiny, oznaczane hormonami szczęścia.

Trenować możemy nawet w mieszkaniu. Na wielu stronach internetowych zdołamy znaleźć ogrom informacji, które pomogą nam odpowiednio zrealizować trening. Typ ćwiczeń powinien być dostosowany do naszej kondycji, stanu zdrowia, a i indywidualnych upodobań.

Nie można także zapomnieć o zdrowej i zbilansowanej diecie. Zdrowa dieta w żadnym razie nie musi być droga. Po wdrożeniu łatwych sztuczek każdy z nas może prawidłowiej się odżywiać.

Najpierw dowiedzmy się co powinno się jeść jak najczęściej. W naszej diecie winny dominować świeże warzywa i owoce. Postawmy też na produkty pełnoziarniste. Znajdziemy w nich sporo błonnika.

Błonnik w diecie

Sam w sobie nie niesie za wiele składników odżywczych. Jednakowoż aktywizuje on funkcjonowanie naszych jelit. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się zaparciami. Co więcej prędzej poczujemy uczucie sytości. Z tej przyczyny zjemy zdecydowanie mniej kalorii. A to szczególnie kluczowe jeżeli walczymy z nadprogramowymi kilogramami. Naturalnie błonnik nie usunie naszych problemów z sylwetką. Jakkolwiek sporo przyśpieszy przebieg odchudzania.