Nic tak nie rozluźnia, jak prawdziwy odpoczynek wśród przyrody. głusza, zadowolenie, przyjemna bryza, gdzieś w oddali szczebioty ptactwa. A wokół plusk wody, szmer liści, gęstwiny, czy trawy. Dla wielu zarobionych Polaków to szczyt marzeń. Zazwyczaj pakujemy się w samochód i jedziemy gdzieś na przepełnione plaże najbliższego pojezierza. Pośpiech, dobijanie się o miejsce na leżak, raban, duża odległość do hotelu, nic, co wolno nazwać zupełnym zbytkiem. A gdyby dysponować taki odpoczynek codziennie? Korzystać z powabów pięknej przyrody, odkrywać nowe atrakcyjne zakątki, a równocześnie zapewnić sobie tak wygodne udogodnienia, jak w domu? Okazuje się, że kupno czy też nawet wynajem houseboata zapewni nam wypełnienie wszystkich oczekiwań zarówno pod względem podróżniczym, jak i wypoczynkowym.

Houseboat - pływająca jednostka mieszkalna

Houseboat to szczególna łódź. Została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu żeglarzom pełnej wygody i ergonomiczności. Houseboat posiada pomieszczenia, które zostały zorganizowane tak, ażeby ich stylowy aranżacja a także wysokiej jakości wyposażenie spełniały wymogi standardom komfortowego i ładnego niewielkiego mieszkania. Poza tym razem z pomieszczeniami przeznaczonymi do całorocznego zamieszkania, zaplanowano także strefę relaksu. To wyniesiona fragment pokładu, na którym można postawić leżaki i podziwiać piękne krajobrazy naokoło. Z bez wątpliwości można zakomunikować, że to nowoczesna łódź, która jest odpowiedzią na wszelkie potrzeby potencjalnego konsumenta.

Korzyści wypoczynku na houseboacie

na skutek tego, że houseboat jest zaadaptowany do całorocznego zamieszkania, dopuszcza całkowitą autonomię w podróżowaniu. Możesz płynąć po wybranych szlakach żeglugi śródlądowej lub zwyczajnie zacumować w dowolnym porcie. Dzięki temu wielką ubaw z zamieszkania na łodzi odbierają zarówno entuzjaści slow life, jak i ci, którzy pragnęliby spędzać czas wielce dynamicznie. Houseboaty, które proponuje Eco Boats są wyekwipowane również w rowery elektryczne. Wystarczy wobec tego zatrzymać się na parę godzin, zejść na ląd i zwiedzać urokliwą okolicę. Wolno zatem zdecydowanie oznajmić, iż żeglując houseboatem jesteś samowystarczalny i wolny od jakichkolwiek ograniczeń. Nawet nawigacja łodzią jest nadzwyczaj intuicyjne i nie wymaga szczególnych zręczności. Mimo to w Eco Boats można wynająć houseboata razem z obsługą sternika na kilkudniowy rejs, który odbywa się na trasie Warszawa-Gdańsk-Warszawa albo ustalić dowolną trasę.

Houseboaty w nurcie proekologicznym

Coraz bardziej nagminne staje się odkrywanie miejsc, gdzie można spędzić czas na łonie przyrody. Żeglowanie houseboatem zapewnia sposobność nieustannego obcowania z naturą i to w wielce wolnym zakresie. Można bowiem admirować uroda mijanych widoków z pokładu łodzi, a także jest możliwe, by zejść na ląd i przechadzać się pośród zieloności.

Wskazane jest nadmienić, iż houseboaty, które powstają w stoczni Eco-Boats.eu mają napęd elektryczny. Znaczy to, że spełniają wysokie wymagania proekologiczne, a równocześnie są ekonomiczne w eksploatacji.

Rejs houseboatem zatem to wyśmienita możliwość na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Powinno się już pomyśleć o tym, jak zorganizować majówkę bądź wakacje. A może w ogóle wymknąć się od zamętu miasta i przeprowadzić się na łódź?